Усім, хто любить провести час перед телевізором, дуже пощастило. Тепер не обов'язково купувати дорогі моделі із вбудованим смарт-ТВ. У продажу є величезний асортимент різноманітних приставок, які за недорогу вартість перетворять найпростіший телевізор на потужний медіа-центр. Проблема лише у виборі, адже TV box, як мінімум, відрізняються платформою, на якій працюють різні моделі. Чимало користувачів ставлять собі питання, чим відрізняється Андроїд ТВ від Андроїд? Відмінності є, і всіх їх ми розглянемо у цій статті.

Що таке Андроїд ТВ та звичайна Android (AOSP)?

чим відрізняється андроїд тв від андроїдАндроїд ТВ – це платформа спеціально створена для телевізорів та смарт приставок. Вона має стандартний робочий стіл, який користувачі не можуть змінювати, підтримує відтворення аудіо та відео, голосовий пошук та ще кілька базових функцій.

Android (AOSP) - це операційна система, що підтримується не тільки телевізором, а й будь-якими іншими пристроями. ОС має більше функцій і підтримує різні продукти, наприклад, різні програми або ігри.

У обох платформ є свої плюси та мінуси. Що вибрати кожен вирішує, спираючись на власні потреби та пріоритети. Звичайна ОС Android доступна на набагато більшій кількості приставок, ніж операційна система android tv.

Приставки на Android TV або на звичайному Android: основні відмінності

Отже, Android AOSP та Android TV у чому різниця? Щоб простіше було порівнювати, розглянемо основні параметри, а саме голосовий пошук, інтерфейс та роботу з програмами:

 • голосовий пошук. Якщо ви хочете знайти, наприклад, якийсь фільм, то Андроїд ТВ при голосовому пошуку підтягуватиме варіанти цього фільму серед завантажених вами сервісів. А звичайна ОС Андроїд шукатиме у всьому Інтернеті;
 • інтерфейс. Робочий стіл Android tv створений за шаблоном і не піддається налаштуванню. Звичайний Android можна змінювати, налаштовувати, додавати або видаляти певні програми;
 • робота з іншими програмами. На Андроїд ТВ можна завантажити лише програми або ігри, які мають відповідну роздільну здатність та сертифікацію Google. На звичайному Андроїді користувачам доступний повноцінний Play Market та будь-які програми.

Крім цього є й деякі інші відмінності, наприклад, Андроїд ТВ стабільно оновлюється, а звичайний Андроїд може зовсім не оновлюватися. Перша платформа має вбудований Google Assistant.

Неможливо сказати, яка з цих ОС найкраща операційна система для смарт телебачення, адже кожна має свої плюси та мінуси. Далі їх розглянемо.

Android tv vs Android: плюси та мінуси кожної системи

Кожна з цих операційних систем має свої плюси й мінуси. Розглянемо по черзі переваги та недоліки обох.

Переваги Андроїд ТВ:

 1. Повністю адаптована під ТВ та роботу з пультом.
 2. Підтримує Chromecast. В один клік можна вивести зображення з телефону на ТВ.
 3. Оптимізований пошук контенту. Просто та легко шукати фільми, серіали та інший медіаконтент. Є рекомендації.
 4. Мінімум налаштувань. З системою легко розібратися та просто користуватися.

З мінусів, недосконалий чи неповноцінний Play Market. Користувачі мають обмежений доступ до програм.

Переваги Андроїд:

 1. Повноцінний Play Market, який дозволить завантажити месенджери, ігри, соціальні мережі тощо.
 2. Широкий асортимент різноманітних інтерфейсів.
 3. Розширений голосовий пошук, який шукає інформацію одразу всім інтернетом. Хоча іноді це не зовсім зручно і простіше, якщо просто підтягується фільм в онлайн кінотеатрах, завантажених на ТВ.
 4. Можливість грати ігри та здійснювати відеодзвінки. Це плюс для тих, хто хоче перетворити телевізор майже на комп'ютер.
 5. Доступна ціна. Оскільки на чистому Андроїді більше приставок, то і діапазон цін ширший. В результаті можна вибрати щось досить дешеве.

З мінусів – складність управління приставкою стандартним пультом. Ідеально купити Airmouse.

Андроїд чи Андроїд ТВ: що вибрати?android aosp и android tv в чем разница

Отже, ми з'ясували чим відрізняється Андроїд від Андроїд ТВ. Тож чому віддати перевагу? За статистикою звичайний Android вибирають користувачі, які люблять серфити в Інтернеті, грати на телевізорі різноманітні ігри, знають, як це все звантажити та налаштувати. Андроїд ТВ ідеально підходить для тих, хто хоче використовувати ТВ виключно для перегляду відеоконтенту та воночас швидко та комфортно шукати потрібні фільми, телеканали та телепередачі.

Широкий асортимент приставок та пультів представлений в інтернет-магазині ЛеоБокс

Хочете купити смарт-приставку чи шукаєте сучасний гіропульт? Широкий вибір цих категорій товару представлено на сайті LeoBox.

 • У нас представлені найкращі бренди з відмінними відгуками;
 • Доступні ціни;
 • Професійні консультанти.

Замовити доставку товару можна у Київ, Чернігів, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінниця, Хмельницький, Львів, Запоріжжя та інші міста України.