дерев'яна залізницяПопулярна іграшка, яка має значний попит серед дітей та їхніх батьків уже багато десятиліть, це залізниця. Іграшкові заводи випускають всілякі моделі, що відрізняються дизайном та характеристиками. Красиво та натурально виглядає дерев'яна залізниця. Вона зроблена з природної сировини, не шкодить здоров'ю та надійна. Не менш привабливо виглядає пластмасова залізниця, яка доступніша за ціною і нічим не поступається за функціональністю. Який із цих варіантів кращий? Проведемо порівняння, щоб зробити правильний вибір.

Дерев'яна залізниця – огляд особливостей

Ця іграшка дає змогу дітям вибудовувати всілякі сюжети самостійно чи разом із друзями. Залізниця з дерева – чудова ідея для подарунка навіть дворічному малюку. У такому віці дитина може самостійно збирати з деталей цільну конструкцію. Це відіграє важливу роль у розвитку карапуза – вміючи зібрати залізницю сам, він пишатиметься своїми досягненнями. Півторарічні діти є пасивними спостерігачами, які з цікавістю розглядають, як батьки споруджують залізницю з колією.

Набір дерев'яної залізниці має такі переваги:

 • безпечний: немає сколів, скал або зазубрин;
 • підтримує інтерес: із ростом дитини можна докуповувати допоміжні будівлі та аксесуари: мости, вагони, розширюючи простір для фантазії;
 • надійний: між вагонами є магніт, що забезпечує міцне зчеплення на поворотних ділянках;
 • довговічний: дерев'яні вироби складно зламати, вони міцні та зносостійкі.

На дерев'яній іграшці немає значної деталізації як на пластмасових виробах. Здебільшого на вагоні є невигадливий малюнок. Такий варіант відмінно підходить для малюків віком від двох до чотирьох років. Маючи високі критерії якості, дитяча дерев'яна залізниця купити яку можна в LeoBox, це та іграшка, що передається у спадок із покоління до покоління.

Пластикова залізниця – основні переваги

У будь-якому іграшковому інтернет-магазині можна купити поїзд із пластмаси. Сучасні виробники виготовляють різні моделі залізниць, які можна замовити для дітей різного віку. Для дітей від двох років передбачені великі рейки, які легко стикуються. Їх можуть з’єднати навіть малі діти.

Для старших дітей пропонуються моделі з дрібними деталями, які надають більше можливостей для реалізації придуманих сюжетів. У деяких наборах є чоловічки, які допомагають розширити створену історію.

Основні переваги залізниць із пластику це:

 • невелика вага;
 • доступна ціна;
 • яскравий дизайн;
 • детальне промальовування;
 • унікальні персонажі в комплекті.

Кожен із виробників пропонує унікальні залізничні набори, що відрізняються параметрами, вартістю та зовнішнім оформленням.

Вибір залізниці – які параметри є важливими?

дерев'яна залізницяПри покупці цієї іграшки необхідно враховувати вік малюка. Для молодших дітей деталі мають бути великими з легкою стиковкою. У старшому віці підійдуть моделі з різноманітними аксесуарами, будинками, чоловічками та іншими дрібницями, здатними урізноманітнити сюжет.

У процесі вибору дитячої залізниці основні параметри, на які потрібно звернути увагу, це:

 1. Якість з'єднання рейок та зчіпки вагонів.
 2. Можливість згодом розширити та ускладнити залізничне полотно.
 3. Безпека для малюків, що полягає у відсутності дрібних елементів.
 4. Нешкідливість матеріалів, з яких виготовлена іграшка: тут дерево однозначно перемагає пластик.

Пропоновані магазином LeoBox набори можуть відрізнятись рівнем складності. У них є різна кількість елементів, варіюється їхній розмір, є пульт для дистанційного управління, є можливість збільшити довжину дороги, докупивши додаткові деталі.

Перша залізниця – це найчастіше подарунок батьків. Як би татові чи мамі не хотілося придбати наворочену модель, потрібно пам'ятати, що цей набір купується саме для дитини. І грати в неї також буде вона. У цій ситуації необхідно врахувати той момент, що діти до 4-5 років люблять возити поїзди самостійно. Тому купівля самохідних паровозів буде недоречною. Це пов'язано з психологією карапуза – йому подобається керувати поїздом, контролюючи його рух.

У п'ятирічному віці та старші діти вже люблять спостерігати за тим, як поїзд самостійно рухається залізничним полотном. Додатковий плюс – можливість керувати складом за допомогою пульта. Необхідно враховувати, що чим дорожче ціна дитячої залізниці, тим реалістичніше вона виглядатиме.

Будь-яку з представлених на сайті моделей можна замовити з доставкою до Києва, Івано-Франківська, Ужгорода, Вінниці, Хмельницького, Львова та інших міст України.