Для того, щоб користуватися опціями смарт ТВ, не обов'язково купувати сучасні моделі телевізорів. Навіть старий ТВ можна модернізувати за допомогою спеціальної TV приставки. Купивши компактний TV Box та підключивши його до телевізора, можна повноцінно серфити в Інтернеті, дивитися фільми на популярних платформах і навіть геймити. Проблема тільки в тому, який аксесуар вибрати. Йдеться навіть не про різноманіття моделей та брендів, а про різні типи операційних систем. На ринку зараз популярні дві: Google та Андроїд приставка, яку вибрати? Спробуємо їх порівняти та допомогти визначиться.

Що таке Google TV приставка?

TV приставкаGoogle TV – це ОС створена компанією Google і багато експертів вже назвали її ідентичною до традиційної Android. Ці дві операційні системи багато в чому схожі: можливість переглядати потокові відео, слухати аудіо, грати в ігри тощо.

Спочатку Google TV можна було отримати лише придбавши відповідну модель телевізора. Згодом компанія Google випустила Chromecast. Це спеціальний адаптер, який можна підключати до телевізора, та користуватися всіма привілеями Google TV.

Ось, які можливості має цей пристрій:

  1. Можливість виводу контенту з телефону на телевізор. Тобто щоб керувати ТВ не обов'язково бути перед ним. Ви можете перебуваючи в іншій кімнаті вивести зі смартфона на великий екран якесь відео з Ютуб або інших медіа плеєрів знайдених у пошуковій системі. Також користувачі можуть переглядати на телевізорі фото, які є у галереї смартфона, відео тощо.
  2. На телевізорі можна навіть грати в ігри, які є у смартфоні, проте можлива невелика затримка.
  3. Якщо є браузер Chrome, встановивши додатково розширення Google Cast, надалі можна відображати на телевізорі вкладки, які відкриті у браузері.

Тобто, умовно кажучи, Google TV дозволяє з'єднати практично в одне ціле ваш смартфон і телевізор. Є ще кілька унікальних опцій, властивих цій ОС:

  1. Компанія Google хотіла спростити користувачам життя і запропонувала змішаний тип контенту. Що мається на увазі? Якщо ви хочете знайти який-небудь фільм, достатньо прописати його назву, або вимовити за допомогою голосового пошуку, перебуваючи при цьому на головному екрані. Сюди ж підтягується цей фільм з усіх майданчиків, на яких він є. Тобто вам не потрібно шукати контент окремо на Ютуб, потім окремо на Нетфлікс та інших платформах, що економить час.
  2. Поліпшений батьківський контроль. Google TV дозволяє створити окремий канал для дітей, де відтворюватиметься лише контент, що відповідає віку дитини. Батьки можуть контролювати цей контент, видаляти зайве тощо.
  3. Також, Google TV дозволяє використовувати різні облікові записи. Тобто кожен член сім'ї може увійти до свого облікового запису та переглядати улюблений контент.

Ще є можливість управляти "розумним будинком" прямо на екрані ТВ, але Андроїд приставки теж це "вміють".

Переваги Андроїд ТВ: короткий огляд

Google TV хоч і має багато переваг, але все ж таки не може витіснити систему Android, яка більш функціональна, дає користувачам більше можливостей і опцій.

Серед переваг цієї ОС виділяють:

  • можливість завантажувати будь-які програми у Google Play, тобто це можуть бути різні ігри, месенджери, соціальні мережі тощо. Це перетворює телевізор на повноцінний комп'ютер;
  • якщо приставка або телевізор на ОС Андроїд інтегровані з Google Assistant, користувачі мають можливість прямо на екрані керувати розумним будинком, планувати справи, вносити позначки в календар тощо;
  • пошук фільмів чи іншого контенту також є простим. Достатньо назвати ім'я улюбленого актора і система знайде всі фільми, в яких він знімався, включаючи його коротку біографію.

Вибрати tv приставку Android варто тим, кому мало лише фото і відео контенту, а хочеться ще ігор, соцмереж, та інших доступних в Інтернеті платформ.

Що вибрати Google чи Android приставку для телевізора?

То яка вона, найкраща смарт ТВ приставка? Відповідь для кожного може бути різною. Якщо вам потрібний класичний Smart, орієнтований на комфортний пошук фільмів та відтворення різноманітного контенту зі смартфона, то Google TV буде цілком достатньо.

Тим, хто любить грати з налаштуваннями, хоче перетворити свій телевізор на другий комп'ютер знадобиться функціонал, який може запропонувати лише ОС Андроїд. Вартість обох типів приставок різниться в залежності від параметрів та характеристик.

Замовити сучасні приставки від брендів Ugoos, X96 та багатьох інших можна в інтернет-магазині Leo Box. Якщо вам потрібна недорога, але потужна Андроїд приставка, яку вибрати підкаже кваліфікований менеджер. Біля кожної моделі є короткий опис та актуальна ціна. Доступна дешева доставка до Києва, Івано-Франківська, Ужгорода, Вінниці, Хмельницького, Львова та інших міст України.