Смарт-приставка – це цифровий пристрій, який розширює функціонал телевізора. Під’єднати цей девайс можна навіть до звичайного кінескопного ТВ, перетворивши його на справжній мультимедійний центр з операційною системою Андроїд. Функціонал, яким володіє смарт-приставка до телевізора, нічим не поступається розумному ТВ. У приставці є власний процесор та оперативка. Гаджет підключається до телевізора через відповідний роз'єм та забезпечує безпроблемний вихід в інтернет.
Останнім часом в інтернет-магазинах побутової техніки можна купити моделі телевізорів з вбудованою функцією смарт. Постає питання, чи потрібно в цьому випадку замовляти смарт-приставку окремо? Чи потреба у цій техніці відпадає? Зупинимося на цьому питанні докладніше у цьому огляді.
Які функції виконує смарт-приставка до телевізора?
При підключенні «розумного» аксесуара, функціонал ТВ помітно розширюється.
Користувачам відкривається доступ до таких опцій:
- перегляд цифрового телебачення у DVB-Т2 форматі;
- приєднання кабельної чи супутникової трансляції;
- вільний вихід в інтернет у зручний час;
- можливість управління голосом;
- запуск ігрових програм на екрані телевізора;
- програвання треків із зовнішнього носія;
- робота за принципом ноутбука за умови підключення миші та клавіатури;
- перегляд відео з флешки;
- використання каналів IPTV та корисних сервісів (YouTube, Netflix).
Крім перелічених можливостей, наприклад, смарт-приставка для телевізора Samsung може бути доповнена допоміжними функціями. Щороку виробники побутової техніки удосконалюють існуючі моделі, доповнюючи їх новими можливостями. При виборі смарт приставки слід звернути увагу на її параметри:
- Тип та потужність процесора.
- Потенціал пам'яті
- Вид операційної системи.
- Роздільна здатність.
- Інтерфейс.
Важливо звернути увагу на комплектацію смарт ТВ приставки. У повноцінному наборі може бути перехідник і кабель, клавіатура та пульт.
Чи потрібна приставка до смарт-телевізора?
Навіть якщо ТВ забезпечений функцією Smart, додатковий девайс може бути не зайвим. Все залежить від того, чи підтримує модель телевізора стандарт DVB-T2. Якщо ця опція передбачена, ТВ здатний приймати цифровий сигнал. В іншому випадку знадобиться купити приставку. На сайті LeoBox можна замовити приставку з доставкою в Київ, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінницю, Хмельницький, Львів та інші міста України. В асортименті представлені відомі бренди: X96, Ugoos тощо.
Зазвичай сучасні «розумні» телевізори не мають такої ж потужної начинки, якою наділена приставка смарт. Користувач може це помітити за швидкістю роботи, кількістю доступних програм та потенціалом пам'яті. Крім того, операційна система на приставці періодично оновлюватиметься, тоді як телевізор залишиться на рівні заводських налаштувань, якщо не виконувати оновлення вручну. Медіаплеєр сумісний з більшим числом додатків, ніж багато сучасних ТВ. При необхідності смарт приставку можна замінити, водночас з покупкою нового телевізора питання складніше через значну вартість.
Також купити смарт приставку потрібно в тому випадку, якщо модель застаріла. Це означає, що з її випуску минуло понад 5-7 років. У такому разі оновити пристрій сучасними засобами не вдасться. Проте оновлення для приставки підтягуються з інтернет-ресурсів автоматично.
Смарт ТВ чи телевізор з аналогічною функцією - поради експертів
Якщо порівняти, що краще – smart TV приставка для телевізора Samsung старого зразка або сучасна модель ТВ із вбудованим смартом, то зробити однозначний вибір складно. Потрібно дивитися на характеристики обох пристроїв. Якщо телевізор у користувача вже є, і він його цілком влаштовує, або він готовий придбати дешевий ТВ з флагманської лінійки (у ньому зазвичай є функція смарт), то можна сміливо докуповувати приставку. Таке рішення відрізняється економічністю та ефективністю.
Вдалий вибір – це пара телевізор плюс приставка. Купивши один раз добротний екран із відмінними характеристиками, можна буде регулярно оновлювати приєднану начинку у міру того, як розвиватимуться технології. «Розумні» телевізори вирізняються лише ергономічністю. Їхня основна перевага в тому, що управління здійснюється з одного пульта, тому щось переплутати користувач не зможе.
Таким чином, приставка до старого смарт-телевізора здатна творити дива. З багатофункціонального гаджета вона здатна створити повноцінний мультимедійний центр. Незалежно від зробленого вибору, користувач зможе дивитися улюблений контент у бажаний час, запускати відеоігри та програми, управляти ТВ за допомогою пульта, миші чи клавіатури, змінювати параметри перегляду, займатися серфінгом в інтернеті або спілкуватися через соціальні мережі.