Сучасні гаджети та пристрої відмінно поєднуються між собою, щоб користувачі могли використовувати весь їхній функціонал на повну. Отже, телевізор — це не лише скринька для перегляду телеканалів та стандартних програм. Шляхом нескладних маніпуляцій він може стати ігровою приставкою, домашнім кінотеатром або монітором комп'ютера, на якому зручно серфити в інтернеті або здійснювати відеодзвінки. Як використовувати телевізор як монітор? Які моделі для цього підходять і що для цього потрібне? Давайте розберемося.

Чи можна використовувати телевізор як монітор: які моделі підходять?

чи можна використовувати телевізор як моніторЧасто користувачі хочуть під'єднати ТВ до комп'ютера, якщо основний монітор зламався, або просто хочеться переглянути відеоконтент на великому та якісному екрані. Це можливо, але спочатку потрібно дізнатися, який телевізор можна використовувати як монітор.

Глобально для цього підійде більшість сучасних ТВ, проте не всі забезпечать вас необхідною якістю. Ось, яким параметрам повинен відповідати пристрій, щоб використовувати його у такий спосіб:

  1. Висока якість. В ідеалі 1920х1080 пікселів, адже менша межа не дасть чітку картинку. Зображення буде зернистим.
  2. Діагональ. Для базових завдань, таких як перегляд фільмів або відеодзвінків, вистачить 32 дюйми. Для ігор краще коли більше.
  3. Наявність необхідних роз'ємів, найпоширеніший варіант підключення через HDMI. Можна використовувати кабель DVI.

Далі поговоримо детальніше про підключення ТВ, якщо вас зацікавило використання телевізора замість монітора.

Чи можна використовувати телевізор як монітор: варіанти підключення

Телевізор як другий монітор можна використовувати за допомогою кабельного підключення або Wi-Fi. Розглянемо усі варіанти.

Найпростіший спосіб підключення за допомогою кабелів. Для цього потрібно, щоб відповідні роз'єми були як на телевізорі, так і комп'ютері. Варіантів тут кілька:

  1. HDMI. Як зазначалося вище, це універсальний роз'єм, яким обладнано всі сучасні ТБ. З його допомогою легко під'єднати телевізор до зовнішніх пристроїв та передати на нього якісний звук та зображення.
  2. DVI теж досить сучасний кабель, але він підходить тільки для передачі відео. Для появи звуку потрібно використовувати додатковий дріт.
  3. VGA - непопулярний, адже не дуже новий вид роз'єму. Його рідше, але використовують для передачі зображень.

При під’єднанні кабелю, підключеного до роз'єму HDMI, на комп'ютері необхідно зайти у відповідні налаштування і вибрати телевізор основним монітором. Ставимо необхідні галочки, тиснемо "Зберегти" і все готово.

Якщо потрібний кабель відсутній, під'єднати телевізор можна і за допомогою вай-фаю. Це зручно, адже не потрібно обмежуватись розміром дротів. Врахуйте, чи достатньо сучасний у вас ТВ і чи достатня швидкість інтернету (оптимально від 30 Мбіт/с). Під'єднати телевізор можна через DLNA, за допомогою програмного забезпечення WiDi або через зовнішній вай-фай адаптер. Детальну інструкцію щодо кожного варіанта підключення можна знайти в Інтернеті.

ТВ приставка або телевізор замість монітора плюси та мінуси

Використання телевізора як монітора популярне задля досягнення двох цілей. По-перше, мати доступ до інтернету на телевізорі й відповідно дивитися різноманітні фільми. По-друге, грати в ігри. Все це можливо з сучасними смарт приставками, що працюють на базі Android. Вони дозволяють повноцінно використовувати Play Market, не застосовуючи для цього безліч дротів і зайвих маніпуляцій.

використовувати телевізор замість монітораЄдиний мінус - це те, що приставку потрібно докуповувати, хоча ціни дуже різні, і можна вибрати порівняно дешеву модель.

ТВ, як монітор, теж має певні недоліки:

  • високе навантаження на очі, хіба що ТВ під'єднано через вай-фай і є можливість розташувати його якомога далі від системного блоку;
  • часто недостатньо чітке зображення;
  • незручна робота з ПК через нестандартно великий екран, наприклад, робота з документами.

Якщо ви хочете використовувати телевізор замість монітора тимчасово, то це ідея, що заслуговує на увагу. Але якщо є бажання на постійній основі серфити в Інтернеті, користуватися онлайн бібліотеками та дивитися фільми на великому екрані, тоді краще задуматися про покупку телевізійної приставки.

Купити різноманітні приставки, кабелі та аксесуари до ТВ можна у ЛеоБокс

Замовити смарт приставки та різноманітні аксесуари за недорогою вартістю можна у нашому інтернет-магазині LeoBox. Вся продукція представлена ​​на сайті має найкращі відгуки. Ми співпрацюємо лише з перевіреними брендами. У нас демократичні ціни та кваліфіковані консультанти, які допоможуть із вибором. Можна замовити доставку товару в Київ, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінницю, Хмельницький, Львів, Запоріжжя та інші міста України.