Що таке зволожувач повітря?

Зволожувальна терапія необхідна для запобігання сухості повітря, яка може викликати роздратування багатьох частин тіла. Зволожувачі повітря можуть бути особливо ефективними для усунення сухості шкіри, носа, горла та губ. Вони також можуть полегшити деякі симптоми, викликані грипом або звичайною застудою . Однак надмірне використання зволожувачів повітря може потенційно погіршити проблеми з диханням. Важливо знати, як правильно ними користуватися.

Для чого можна використовувати зволожувач повітря?

Зволожувачі часто використовуються для вирішення наступних проблем:

  • суха шкіра
  • вірусні захворювання
  • головний біль
  • сухість у горлі
  • подразнення носа
  • роздратовані голосові зв'язки
  • сухий кашель
  • потріскані губи

Ви можете бути схильні до цих дискомфортів, коли повітря у вашому домі сухе. Особливо часто це відбувається в зимові місяці або коли влітку використовується кондиціонер.

Види зволожувачів повітря

Тип зволожувача, який ви виберете, залежить від ваших уподобань, бюджету та розміру площі, в яку ви хочете додати вологу. Існує п'ять типів зволожувачів повітря:

  • централізовані зволожувачі
  • пасивні випарники
  • парові зволожувачі
  • ультразвукові зволожувачі повітря

На сьогодні актуальними є ультразвукові зволожувачі, вони є безпечними для оточуючих, не шумні, споживають мало енергії при високій ефективності зволоження. Саме про них ми акцентуємо увагу більш детально. 

Ультразвукові зволожувачі повітря

Ультразвукові зволожувачі утворюють прохолодний туман за допомогою ультразвукової вібрації. Такі пристрої різняться за ціною, залежно від розміру, який вам потрібен для вашого будинку. Доступні як просунуті версії з лед екраном, ультрафіолетовими лампами, так і простіші з механічним регулюванням. Ультразвуковий зволожувач повітря - хороший вибір, якщо у вас є діти. 

Секрет роботи такого зволожувача в керамічній діафрагмі, яка коливається на ультразвуковій частоті, щоб створити дуже дрібні краплі води, які витісняються із зволожувача у вигляді прохолодного туману. Розмір краплинок близько одного мікрона швидко випаровується в повітрі. 

Особливістю роботи зволожувача є розпорошення у повітря всього вмісту води, включаючи домішки жорсткої води. Бажано користуватись фільтрованою водою, щоб уникнути осідання тонкого білого нальоту (кальцію) на предметах приміщення. Утразвукові зволожувачі повинні регулярно чиститися, щоб запобігти розвитку бактерій в ємності та подальшого виділення у повітря. Це саме стосується і кондиціонерів. 

Для додатково очищення води, виробники пропонують спеціальні картриджі, які виділяють іони срібла і допомагають підтримувати воду свіжою на довший термін. Також на ринку існують моделі зволожувачів з вмонтованими ультрафіолетовими лампами, які очищають воду від патогенних мікроорганізмів і мікробіології, забезпечуючи високу якість і безпеку користуванні таким корисним приладом. 

Висновки

Як бачимо, зволожувачі повітря є надійним пристроєм для підвищення та підтримування необхідного рівня вологості у приміщеннях будь-яких розмірів. Вони є безпечними для дітей, тому їх часто використовують в дитячих кімнатах та з новонародженими, по рекомендації лікаря. Сучасні прилади не потребують особливого догляду. Необхідне періодичне очищення ємності з водою, щоб запобігти розвитку бактерій. 

Консультанти магазину Leobox.ua з радістю допоможуть вибрати зволожувач саме під ваші вимоги.